Saturday 5th January 2019

STABLEFORD Division 1 (0 – 26) Winner:  Mara Roberts (23) 36 points Runner up:  Mia Rawlins-Cook (6) 35 points C/B Division 2 (27 – 45) Winner: Kaye Payne (27) 33 points C/B Runner up: Belinda Stone (34) 33 points  NTPs: Read More …

Wednesday 2nd January 2019

STABLEFORD – 2ND JANUARY Division 1 (0 – 26) Winner:  Myriam Van Hock (20) 34 points C/B Runner up:  Imogen Von Muenchhausen (26) 34 points Division 2 (27 – 45) Winner: Kaye Payne (28) 37 points (WINNER OF DAY) Runner Read More …

Saturday 22nd December 2018

STABLEFORD Division 1 (0 – 45) Winner:  Belinda Stone (35) 31 points C/B 2nd:  Helen Pearsall (27) 31 points C/B 3rd: Kerry Hunting (22) 31 points NTPs: 3rd Ginger & Luvvy –   Linda Staite 9th Tura Beach Club Voucher – Read More …

Wednesday 19th December 2018

STABLEFORD Division 1 (0 – 45) Winner: Barbara Rees (23) 35 points Runner up: Sandra Crowe (10) 33 points C/B NTPs: 3rd Santa Fe – Barbara Rees 5th Sunset Kiosk (27 – 45) – Dee Bell 9th Wharf Restaurant – Read More …

Saturday 15th December 2018

STABLEFORD  Division 1 (0 – 45) Winner: Merrily Bell (38) 35 points Runner up: Belinda Stone (35) 31 points  NTPs: 3rd Ginger & Luvvy – 9th Tura Beach Club Voucher – Kerry Hunting 13th Infuse Café – Kerry Hunting (GOLDEN Read More …

Wednesday 12th December

STABLEFORD – NUTRIMETICS SPONSORED DAY Division 1 (0 – 24) Winner: Mara Roberts (23) 35 points Runner up: Ruth Thompson (20) 34 points C/B Division 2 (25 – 30) Winner: Joy Stewart (25) 40 points Runner up: Deirdre Easton (29) Read More …

Saturday 8th December 2018

STABLEFORD Division 1 (0 – 26) Winner: Joy Stewart (26) 38 points C/B (WINNER OF DAY C/B) Runner up: Wendy Moon (20) 38 points Division 2 (27 – 45) Winner: Theresa Becroft (42) 35 points Runner up: Betty Richards (35) Read More …

Saturday 24th November 2018

STABLEFORD   Division 1 (0 – 45) Winner: Lynda Plummer (23) 35 points Runner up: Jan Dobson (26) 34 points  NTPs: 3rd Ginger & Luvvy – Joy Stewart 9th Tura Beach Club Voucher – Carolyn Gale 13th Infuse Café – Read More …

Wednesday 21st November 2018

STABLEFORD – SPONSORED BY JOAN DONALDSON Division 1 (0 – 26) Winner: Mara Roberts (23) 34 points Runner up: Wendy Moon (20) 30 points Division 2: (27 – 45) Winner: Shirley Dobson (30) 39 points (WINNER OF DAY) Runner up: Read More …

Saturday 17th November 2018

STABLEFORD – GERRI GRIFFIN SPONSORED DAY Division 1 (0 – 45) Winner: Therese Strangman (24) 33 points C/B Runner up: Rose Amos (23) 33 points C/B 3rd: Myriam Van Hock (21) 33 points NTPs: 3rd Ginger & Luvvy – Rose Read More …